קהילה והנהגה

הר ברכה - קהילה צעירה, חמה ומשפחתית והנהגה מאורגנת ומאוחדת

קהילה

רובן של משפחות היישוב הן משפחות צעירות, וב"ה זכינו גם למשפחות וותיקות ואפילו למשפחות שהן דור שלישי ביישוב. חוסנה של הקהילה מתבטא באווירה חמה ומשפחתית וליווי חם ועזרה של תושבי הישוב בעת שמחה או חלילה בעת צער.

מזכירות הישוב

המזכירות מונה חמישה חברים המטפלים בהתנדבות בכל הקשור לניהולו התקין והתפתחותו של הישוב. בראש ובראשונה שוקדים חברי המזכירות יחד עם ועדת בנייה על קידום הבנייה. המזכירות מלווה את התכנון והביצוע של פרויקטים רבים בישוב במגוון תחומים, בהם: חינוך, ציבור ודיור. אנו פועלים למען דיור איכותי ומרווח בעלות נמוכה ללא מטרות רווח, זאת כדי לאפשר למשפחות צעירות רבות לרכוש את ביתם,. למעלה מ-250 דירות נבנו ואוכלסו בשנים האחרונות. אחת לחמש שנים מתקיימות בחירות לחברי המזכירות.

המחשבה הכלכלית

התפיסה הכלכלית המנחה את נבחרי הציבור היא ייעול הפעילות במטרה להוזיל את ההוצאות המשפחתיות במגוון תחומים: במחירי הדיור, במסגרות החינוך ובפעילות תרבות והעשרה. ב"ה אנו רואים ברכה בעמלנו, ו ותושבי היישוב משתתפים באירועים אלו באחוזים גבוהים.

תרבות

תושבי הר ברכה נהנים מתרבות עשירה ומגוונת של אירועים ופעילויות לנשים, לגברים ולילדים לאורך כל השנה.
האירועים מתקיימים סביב לוח השנה: הצגות, מופעי זמר, הרצאות, ערבי נשים, סדנאות ועוד.
תושבי היישוב שותפים ומעורבים באירועי התרבות, הן מבחינת כמות המשתתפים והן מבחינת הרצון להשפיע על בחירת התכנים.
ועדת תרבות בונה תוכנית שנתית של אירועים ועוזרת בכך, החל בחשיבה מקדימה ועד להפקת האירועים בפועל.

חוגים

מערכת החוגים הפועלת ביישוב מגוונת ומתאימה לכל הגילאים. בחוגים נהנים כ-600 ילדים וכ-100 מבוגרים, מתוך התפיסה הכלכלית של היישוב, כל החוגים במחירים נוחים (כ-70 ש"ח לחודש בממוצע).

בכל שבוע פועלים כ-69 קבוצות חוגים לכל הגילאים, במגוון רחב של תחומי עניין: אומנות, ריקוד, ספורט, חשיבה, נגינה ועוד.

למרות המחיר הזול, החוגים מקצועיים ומעשירים מאוד. הילדים יוצאים עם תוצרים, למידה והנאה מרובה.

נוער

היישוב נותן מענה רחב לנוער. החל מועדת חינוך, אשר בונה תוכנת חינוכית, דגשים, יעדים ומטרות לכל שכבה ועד לאנשי שטח רבים המיישמים את התוכניות והמטרות. ביישוב פועלים שני רכזי נוער לבנים לפי חלוקה לשכבות ושני רכזות נוער לבנות. מושקעים משאבים רבים להעצמת הנוער. לכל שכבה מוצמד מדריך או מדריכה בוגרים המטפחים קשר אישי עם בני קבוצתם ויוצרים מפגש שבועי, וכמובן בחופשים אף יותר מכך.

הנוער נהנה לאורך כל השנה מתוכנית עשירה של פעילויות, הצגות, הרצאות, לימוד תורה ותרומה לקהילה.

חופשת הקיץ

במהלך החופשות מקבלים התושבים מעטפת רחבה של פעילויות, אירועים וקייטנות.

היישוב מפעיל קייטנה באורך ארבעה שבועות בעלות 300 ₪ לגנים, וקייטנות לבתי הספר בהתאמה לגילאים. הכיתות הקטנות נהנות מ'בית ספר של הקיץ' עם אפשרות הרחבה לארבעה שבועות. במחיר נמוך על מנת להקל על ההורים. בנוסף מתקיימים מחנאות לילדי הכיתות הגדולות, בהם לומדים מספר קורסים חווייתיים ומעשירים.

כל המסגרות במהלך החופשות נותנות מענה להורה העובד, וערך מוסף לחופשה עבור הילד.

בנוסף, במסגרת הקיץ מסגרת פעילויות עשירה במגוון נושאים לכל הגליאים. בכל שבוע פעילות מיוחדת לילדים וארוחת ערב. כמו כן הילדים מקבלים הרצאות, הצגות, מופעים, טיולים ועוד.

ספרייה

לטובת התושבים מופעלת ספרייה חדשנית ומעודכנת במיטב הספרים. הספרייה פתוחה שלוש פעמים בשבוע להשאלת ספרים. בספרייה מתקיימים אירועי תרבות שונים כגון: הצגות, מועדון יולדות, מפגשי כתיבה ועוד. הספרייה משמשת כמקום התנדבות ותרבות לנוער ולמבוגרים. כעת הספרייה מועברת למבנה חדש ומושקע.

תעסוקה

התושבים עוסקים במגוון רחב של תחומים, בהם: המגזר הציבורי, הייטק, חינוך, ניהול, בנייה, בנקאות, אמנות, חקלאות, תיירות, מחקר, יזמות עסקית ועוד. תושבי היישוב עובדים באזור השפלה, גוש דן, ירושלים והסביבה הקרובה. אפשרויות תעסוקה מגוונות נמצאות אף בישוב עצמו.