חינוך

בהר ברכה אנו מאמינים כי תפקידם של אנשי החינוך לחזק כוחות חיוביים ולהעצים אותם, לתת לכוחות שמושכים קדימה להוביל ולהשפיע ובהם להשקיע את מירב המאמצים. כך ניתן ליצור שאיפה ורצון בקרב הילדים והנערים לבחור בטוב.
אנו מאמינים כי כל ילד יכול לגלות את הכישרון והיכולות המיוחדים שלו ואנחנו צריכים לעזור לו לפתח אותו ולקדמו הכי גבוה שאפשר. טיפוח המצוינות: בתורה, במדע, ביצירה ובפיתוח העולם ותיקונו.

מעון

בהר ברכה פועלים שני מעונות (עם למעלה מ-250 פעוטות), מעון תמ"ת המופעל על ידי מזכירות היישוב. בזכות המסירות הגדולה של המנהלות והמטפלות (במעון) ותוך דאגה לכל צרכי הילדים והתפתחותם.
מזכירות היישוב הצליחה להוזיל את מחירי המעון בצורה משמעותית על ידי ניהול יעיל, כך שגם אמהות יכולות לצאת לעבודה ולהישאר עם רווח בידיהן לאחר תשלומי המעון.

גנים

בישוב פועלים 11 גני ילדים באחריות המועצה ומשרד החינוך.
בגנים, ניתן דגש רב של הגננות להתפתחות הילדים במגוון תחומים: בלימוד, בהעשרה, במשחק ובהכנתם לכיתה א'.
ביישוב פועלים שני גני חינוך מיוחד אשר נותנים מענה לכל יישובי גב ההר ומלווים ע"י אנשי מקצוע מטעם משרד החינוך והמועצה.

צהרונים

היישוב מפעיל בגנים צהרונים הנותנים מענה איכותי ונוח להורים עובדים. בצהרון, הילדים מקבלים כל יום ארוחת צהריים ונהנים מפעילויות הפוגה. הצהרונים פועלים תחת מסגרת התמ"ת ובמחירים נוחים.

בית ספר

ברוך ה', זכינו שהיישוב גדל מאוד בשנים האחרונות, ומספר הילדים אפשר לנו לפתוח בית ספר ביישוב. בית הספר נפתח בשנת ה'תשע"ג  והינו מוסד ממלכתי דתי, לבנים ולבנות בנפרד לכיתות א'-ו'. בית הספר שם דגש בחינוך ליראת שמים, לדרך ארץ, ללימוד תורה, חוכמה ומדע.  בבתי הספר לומדים מעל 500 תלמידים.

אולפנה

אולפנת הר ברכה נוסדה בשנת ה'תשע"ז, הוקמה כדי לתת מענה שלם לתלמידות המעוניינות בחינוך תורני ברמה גבוהה וקרוב לבית.
אולפנת הר ברכה שמה לה למטרה להיות מוסד חינוכי המחנך את תלמידותיו ליראת שמים ולמידות טובות מתוך מחוייבות לדבר ה' ולהלכה באופן השלם ביותר.
אנו שואפים לחנך את תלמידותינו באהבה ובשמחה תוך הכרת היכולות והייחודיות של כל תלמידה ותלמידה, ומתוך רצון להביא למימוש ולמיצוי עצמי של כישורים אלו.
באולפנה לומדות כיום כ-300 תלמידות מכיתות ז'-י"ב ממגוון יישובי השומרון. 
אנו עסוקים ועמלים בבניית תוכניות חינוכיות, לימודיות וחברתיות אשר יצמיחו את התלמידות להיות בנות יראות שמיים, משמעותיות ומובילות בחיי עם ישראל בפרט ובתיקון עולם בכלל.
בנוסף אנו נמצאים בשלבי בנייה והקמה של מבנה הקבע של האולפנה שעתיד אי"ה להיות מוכן במהלך השנתיים הקרובות.

ישיבה תיכונית

התלמוד תורה פועל כתוכנית העשרה אחר הצהריים ומיועד לתלמידים ותלמידות מגילאי הגן ועד כיתה ח'. השיעורים מתקיימים לאורך כל השבוע ברציפות. התוכנית רב-שנתית השואפת להקנות לתלמידים ידע בסיפורי חז"ל, תנ"ך, משנה וגמרא.

תלמוד תורה אחר הצהריים

הישיבה בהר ברכה נוסדה בשנת ה'תשפ"א, הוקמה כדי לתת מענה לתלמידים המעוניינים בחינוך תורני ברמה גבוהה וקרוב לבית.
בישיבה לומדים כיום כ- **   מכיתות ז-ט. הישיבה הינה ישיבה צומחת שבהמשך תיתן מענה לכיתות ז-י"ב.