חנוכת שכונת "עלי-עין"

שכונה חדשה נחנכה היום בהר ברכה

בחול המועד סוכות חנכנו בישוב את שכונת "עלי עין"  בשכונה החדשה 5 בנייני דירות לזוגות צעירים, המגדילים את היצע הדיור בישוב ומאפשרות לו להמשיך בתנופת הקליטה. במהלך היום התקיים בישוב הפנינג לכל המשפחה וכ-5,000 משתתפים הגיעו למתחם הפעילות, לאתרים בהר גריזים, ולמעיין עמשא הנובע למרגלות הישוב. בסיום האירוע התקיים טקס ובו נשאו דברים: הרב אליקים לבנון- רב השומרון, הרב אליעזר מלמד- רב הישוב וראש הישיבה בהר ברכה, גרשון מסיקה- ראש מוא"ז שומרון, ח"כ מוטי יוגב, ראש מועצת ישע אבי רואה ונציג המתנדבים האמריקאים, ילד בן 14, שריגש את הקהל.

הישוב הר ברכה מתרחב. זאת יחד עם כל יישובי המועצה האזורית שומרון שרשמו השנה  גידול של כ-10 אחוזים, פי חמישה מהממוצע הארצי. הישוב הר ברכה שמונה 302 משפחות, נערך לקלוט מספר כ"כ גדול של משפחות בבת אחת.

הישוב הר ברכה נהנה מתנופת קליטה, והוא קיבל זו השנה השמינית את פרס הקליטה השנתי שמעניקה המועצה האזורית שומרון לישובים שבלטו באחוזי הגידול בשנה האחרונה.

כחלק מהמודל הכלכלי של הישוב שפועל באופן כזה המאפשר גם לזוגות צעירים בתחילת דרכם לעמוד על רגליהם, "לחיות" כהגדרת ראשי הישוב, דאגו ראשי הישוב לבניית קמפוס של חמישה בנייני דירות להשכרה, במענה לצורך הגובר של זוגות צעירים, ביניהם סטודנטים רבים ואברכים,  לשכור דירה במקום טוב ובמחיר נוח. תשע דירות כבר הושכרו בשכונה החדשה!

גרשון מסיקה ראש המועצה האזורית שומרון ותושב גב ההר בעצמו אמר באירוע: "זהו צעד נוסף לחיזוק יישובי גב ההר, שעלו על הגל, והפכו למשאת נפשם של זוגות צעירים רבים מכל חלקי הארץ. הדיבורים ההזויים הנשמעים מפעם לפעם כאילו יישובי גב ההר נמצאים מחוץ לגושי ההתיישבות ולכן מיועדים לפינוי מקבלים כאן היום תשובה ניצחת. אנחנו רואים כאן היום ישוב גדול מפותח עם תושבים שהגיעו מכל חלקי הארץ, ליהנות מאיכות החיים, מהאוויר הטוב, מהקרבה למרכז הארץ, שיש למקום הזה להציע"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים