הר ברכה > קהילה

קהילה

http://www.youtube.com/watch?v=FDMTMV_joMo

מספר המשפחות ההולך וגדל לא פוגע באווירת הקהילתיות החמה והמשפחתית שיש בישוב. אירועי תרבות, עזרה הדדית, מפגשים משותפים ואווירה טובה הם חלק בלתי נפרד מהישוב

התושבים נהנים ממגוון של אירועי תרבות, הצגות, מופעי זמר, חוגים ופעילויות לילדים ונוער, והכל במחירים שווים לכל כיס.  אחד העקרונות העומדים לנגד קברניטי הישוב הוא לשמור על רמה סבירה של מחירים גם בפעילות הפנאי, כדי לאפשר לכל התושבים לקחת בהם חלק. וכך המשפחות בישוב, שחלקן הגדול הן ברוכות ילדים, יכולות להעשיר את ילדיהן בחוגים, נשים יכולות להנות ממגוון ארועי תרבות וכל זאת בלי חור בכיס.

בערב יום העצמאות מדי שנה מתקיים אירוע גדול לכלל התושבים,  הכולל סרטונים והצגות של הווי הישוב, של התפתחותו והחזון לעתיד.

אירוע יישובי נוסף מתקיים בערב יום ירושלים

נשים

בתחום הפעילות לנשים מושקעת חשיבה רבה בתכנון של אירועים יפים, עשירים בתוכן ומרוממים.  הנשים נהנות מפעילויות לאורך השנה כמו סיור סליחות וערב פיוטים לקראת החגים, מסיבות בחנוכה ופורים, מפגשי ראש חודש, הצגות, סדנאות וחוגים. זאת בנוסף לשיעורי נשים המתקיימים באופן קבוע כל ערב בשבוע.

גברים

הגברים נפגשים מעת לעת ב'ערב על האש', ובערבי ספורט במגרש. זאת כמובן בנוסף למפגש היומי בבית הכנסת ולשיעורים הרבים המתקיימים מדי יום.

פעילות ילדים

המיוחד בהר ברכה הוא המענה הניתן לילדים בכל החופשות. בחנוכה, פסח, לג בעומר וכמובן בחופש הגדול מתקיימת פעילות לילדים, הנפתחת תמיד בתפילה ולימוד.  הילדים והנוער

 הם הדגל שלנו , ומזכירות הישוב משקיעה משאבים רבים בהיגוי וביצוע של פעילות חינוכית וכיפית עבורם.